فهرست بستن

ثبت خاطره

خانه ثبت خاطره

ثبت خاطره از عارف مجاهد؛ شهید مدافع حرم….

شهدا شعارهای الهی هستند و نگه‌داری یاد شهدا و هر چیزی که به شهدا ارتباط  دارد و بزرگداشت آنها و ثبت خاطرات و آثار آنها از مهمترین واجبات همه ماست. بدون شك، شهدای ما گمنامند و خود سعي در گمنامی داشته‌اند و از اين رو نه فقط نسل جديد و آيندگان، بلكه بسياری از هم‌عصران آنها نيز از حقيقت وجودی و رشادت و عظمت آنها بی‌خبرند؛ خاطراتی از هریک از آن زاهدان شب و شیرهای روز در یاد و خاطر دوستان و خانواده‌های آنها وجود دارد که چه بسا گاهی اوقات یک خاطره از آنها می تواند تحول و دگرگونی عظیمی برای شفای دردهای ظاهری و باطنی جامعه در بر داشته باشد.
بنابراین سعی کنیم اگر افتخار همجواری هرچند کوتاه با این شهیدان عزیز را داشته‌ایم حداقل یک خاطره از ایشان را نشر دهیم؛ لذا به این منظور می توانید با تکمیل فرم زیر نام خود را در دفتر آن مجاهدان خالص الهی ثبت نمائید. اجرکم عندالله.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله‌العالی:

این خاطراتی که نوشته میشود، من حالا دارم میخوانم – یعنی سالها است که من با این خاطرات بحمدالله مأنوسم و میخوانم – یکی از محسنات این نگارشهای خوب و برجسته این است که این لحظه‌های حسّاس را توانسته‌اند تصویر کنند، توانسته‌اند تشریح کنند، توانسته‌اند بیان کنند. بعضی از لحظه‌ها هست که جز با تصویر جسمانی و نمایشی قابل فهمیدن نیست؛ [اگر] این را کسی بتواند در نگارش، خوب بیان کند، خوب تصویر کند، واقعاً هنر بسیار بزرگی است؛ حس را منتقل میکند به خواننده از هر زبانی؛ یعنی به هر زبانی این جور نوشته‌ها ترجمه بشود، بسیار مفید خواهد بود، یعنی میتواند پیام را برساند. (۱۵ مهر ۱۳۹۲)جا دارد که کار هنری بشود، ثبت و ضبط بشود و کار تخصصی انجام بگیرد. الان مراکزی هست و دوستانی کارهای حرفه‌ای و تخصصی خوبی انجام میدهند. در آن واحد دو کار: هم کار حرفه‌ای و تخصصی و مدیریت مطلع و عالمانه‌ی بر جمع‌آوری خاطرات، هم در کنار آن، استفاده‌ی از عموم کسانی که در جاهای مختلف خاطراتی از جنگ دارند و منحصر نکردن آن به یک کانال خاص که موجب محدودیت نشود. (۲۹ مهر ۱۳۸۵)